TARİH
YAYINCI
BAŞLIK
ÖZET
11.04.2020 23:55:00
SputnikTR (RSFM)

SputnikTR (RSFM)

İspanya’dan Diyarbakır’a, koronavirus gölgesinde k

İspanya’dan Diyarbakır’a, koronavirus gölgesinde kalan gelişmeler ve çatışmalar Ahu Özyurt’la Fotoğrafın Tamamı’nda konuşuldu.

10.03.2020 00:00:00
Rudaw

Rudaw

Erbil (Rûdaw) - Gazeteci yazar Nevzat Bingöl, Türk

Erbil (Rûdaw) - Gazeteci yazar Nevzat Bingöl, Türkiye ile Rusya arasında varılan İdlib ateşkesinin uzun süremeyeceğini söyledi. 10.03.2020

10.02.2020 22:54:00
SputnikTR (RSFM)

SputnikTR (RSFM)

Ahu Özyurt’la Fotoğrafın Tamamı programına konuk o

Ahu Özyurt’la Fotoğrafın Tamamı programına konuk olan Gazeteci Nevzat Bingöl, İdlib’de yaşanan sürecin göstere göstere geldiğini vurguladı.

17.01.2020 00:00:00
Memri Org.

Memri Org.

A January 10, 2020 article in Turkey's Yeni Akit d

A January 10, 2020 article in Turkey's Yeni Akit daily, titled "A 'Soleimani' Comment From Bingöl, An Expert On The Region: He Was A Complete Enemy Of Turkey," quoted Turkish journalist Nevzat Bingöl talking about Qassem Soleimani, leader of Iran's Qods Force who was killed in a January 2 airstrike, saying he was an "enemy of Turkey."

10.01.2020 20:49:00
Yeni Akit Gazetesi

Yeni Akit Gazetesi

Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesine i

Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gazeteci Nevzat Bingöl, Hakurk'da şahit olduğu bir olayı anlatarak, "1999 yılında Ali Sapan Grubu'nun Türkiye'ye teslim olmasını istemeyen Süleymani, PKK'nın Türkiye'ye teslim olmasına Kandil'i vurarak karşılık verdi." dedi. Bazı çevrelerde Süleymani'nin yüceltilmesine şaşırdığını belirten Bingöl, "Bunu Kasım Süleymani'nin bir Türkiye düşmanı olduğunu bilmediklerinden yapıyorlar." ifadelerini kullandı.

8.11.2019 00:00:00
Türkiyem TV

Türkiyem TV

TÜRKİYEM TV Zeynep Samur ile HABER KAHVALTISI 08.1

TÜRKİYEM TV Zeynep Samur ile HABER KAHVALTISI 08.11.2019 Nevzat Bingöl

19.10.2019 18:58:00
SputnikTR (RSFM)

SputnikTR (RSFM)

BÜTÜN BELEDİYELERE KAYYUM ATANACAK' Gazeteci Ne

BÜTÜN BELEDİYELERE KAYYUM ATANACAK' Gazeteci Nevzat Bingöl ise Güneydoğu’da halkın ateşkesten memnuniyet duyduğunu dile getirirken, Kayyumların atanmasının devam edeceğini belirtti. “Bu hafta içinde üç tane Belediye Başkanı görevden alındı ama benim anladığım böyle giderse bölgedeki bütün HDP’li Belediye Başkanlarını görevden alıp yerine kayyum atamak gibi bir niyet var” dedi. 'SURİYE’YE FEDERATİF YAPI GELİYOR' Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu © SPUTNİK / VİKTOR TOLOŞİKO Rusya: Türkiye'nin harekatından sonra hapishaneler gözetimsiz kaldı, militanlar Suriye'den yayılmaya başladı Bingöl, ateşkes ve sonrası için ise şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin planı kuzeye yerleştirmeyi umduğu 3.5 milyonluk Arap Sünni nüfus ve içerideki muhaliflerle Beşar Esad’ı sandıkta devirerek yönetimi değiştirmekti. Ama bu durumda Rusya’nın Suriye’deki üslerini ve askeri varlığını koruması mümkün olamaz. Benim gördüğüm, hazırlanacak bir Anayasa’da üçlü federal yapı olabilir. Nusayri’ler, Lazkiye ve Tartus üssü ayrı, Sünnilerin yaşadığı çorak bölge ayrı, Kuzey’de de Kürtlerin yaşadığı bölge ayrı. Bu durumda yarın öbürgün yönetim değişir ve Rusya’ya çekil denirse, o bölgeler bağımsızlığını ilan edecek ve Rusya’nın üsleri garanti altında olacak. Kürtler de bu durumda benzeri bir karar alabilir, o zaman ABD’nin koridoru da hazır olacak. Araplar da Hama Humus, Rakka ve Deyrezor’da yaşamaya devam edecek.”

30.09.2019 11:20:00
BasNews

BasNews

BasNews - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28 Eylül’d

BasNews - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28 Eylül’de İstanbul’da uluslararası ‘Barışa Açılan Kapı’ ismiyle bir konferans düzenledi. Kürtlerin temsil bulmadığı konferansa katılan deneyimli gazeteci Nevzat Bingöl, CHP’nin düzenlediği konferansı, ‘Kürtlerin kendisi yoktu ama sesi vardı’ şeklinde yorumladı.

14.09.2019 23:15:00
SputnikTR (RSFM)

SputnikTR (RSFM)

RS FM’de yayınlanan Fotoğrafın Tamamı programında

RS FM’de yayınlanan Fotoğrafın Tamamı programında Ahu Özyurt’un sorularını yanıtlayan Diyarbakır’da yerleşik kıdemli gazeteci Nevzat Bingöl ve TV5 Düşünme Zamanı programı moderatörü Suat Toktaş, siyaset gündemindeki sıcak gelişmeleri yorumladı.

21.08.2019 00:00:00
Rudaw

Rudaw

Diyarbakır (Rûdaw) - Araştırmacı Nevzat Bingöl, Di

Diyarbakır (Rûdaw) - Araştırmacı Nevzat Bingöl, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına ilişkin, “Aslında sürpriz olmadı. Sayın Erdoğan ve AK Parti’yi tanıyan yakından bilen, politikalarını aşağı yukarı tahmin edenler böyle bir kayyum atamasını bekliyordu” dedi.

6.07.2019 23:18:00
SputnikTR (RSFM)

SputnikTR (RSFM)

RSFM’de yayınlanan Fotoğrafın Tamamı Programına ka

RSFM’de yayınlanan Fotoğrafın Tamamı Programına katılan Gazeteciler Nevzat Bingöl ve Hande Demirel haftanın en sıcak iki gelişmesini Ahu Özyurt’a yorumladı.

28.06.2019 00:00:00
Rudaw

Rudaw

Erbil (Rûdaw) - Ankara Politikalar Merkezi Diyarba

Erbil (Rûdaw) - Ankara Politikalar Merkezi Diyarbakır Temsilcisi araştırmacı Nevzat Bingöl, Türkiye’de yeni bir sürecin başlayacağını söyledi. Rûdaw’a konuşan Nevzat Bingöl, “Türkiye’de yeni bir sürecin başlayacağını düşünüyorum. Bunun ön hazırlığı da Abdullah Öcalan için önce açlık grevleri ardından da Öcalan’la görüşmelerin yapılması ve bunun gündeme getirilmesi oldu” dedi. Bingöl, Türkiye genel siyasetinde genel bir yumuşamanın olmasını beklemediğini ifade etti. Kürt sorunu, Kürt politikaları ile ilgili bir yumuşamanın olmasını beklediğini belirten araştırmacı Bingöl, bu anlamda da Suriye ve Rojava’da bir takım görüşmelerin yapıldığını kaydetti. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürt sorunu sarmalından bir çıkış yolu aradığını dile getiren Bingöl, sözlerine şunları ekledi: “Dolayısıyla bu Kürt sarmalından Kürt sorunu olarak karşısına çıkan durumdan sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir çıkış yolu arıyor. Bunun için de iç siyasette bir tıkanıklık yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere Türkiye’deki çözüm süreci de yine böyle bir dönemde başlamıştı. Şiddetin, çatışmaların en yoğun olduğu dönemde çözüm süreci devreye girmişti. Şimdi yeniden adeta Türkiye’yi boğacak olan sorunla ilgili yeni bir politikanın hayata geçirileceğini beklemek çok hayalcı olmaz.” Bingöl, Türkiye ile Kürtlerin Rojava’da ortak bir noktada buluşabileceğini belirtti.

16.06.2019 00:00:00
K24

K24

Ortadoğu uzmanları Türkiye’nin, Kürdistan Bölgesi’

Ortadoğu uzmanları Türkiye’nin, Kürdistan Bölgesi’ni bir devlet gibi görmesi gerektiğini savunuyor. K24’e konuşan uzmanlar, Türkiye ile Kürdistan Bölgesi arasında gelişen yeni ilişkileri değerlendirdi. Uzmanlar, Türkiye’nin artık Kürdistan Bölgesi’ne bir devlet gözüyle bakması gerektiğini savunarak, komşu ülkelerden daha fazla ilişkilerini bölge ile geliştirmesi gereğini belirtiyor. Araştırmacı yazar Nevzat Bingöl, Türkiye’nin son 17 yıl içerisinde dış politikada iyi bir yol izlemediğini ve bundan Kürdistan Bölgesi ile ilişkilerinin de olumsuz anlamda etkilendiğini söyledi.

15.06.2019 16:55:00
SputnikTR (RSFM)

SputnikTR (RSFM)

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tekra

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tekrarlanacak seçim öncesi adayların Televizyon tartışması sonucu etkiler mi? Kürt seçmenin tavrı ne olacak? RSFM’de Fotoğrafın Tamamı programına katılan Gazeteci Nevzat Bingöl ve Siyasi İletişimci Şeyda Taluk kritik sorulara yanıtlar verdi.

15.06.2019 00:00:00
Rudaw

Rudaw

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani geçtiği

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani geçtiğimiz günlerde Erbil’de düzenlenen törenle yemin ederek göreve başladı. Neçirvan Barzani’nin başkanlığı döneminde Ankara-Erbil ilişkilerinin seyri nasıl olacak? Erbil’in politikaları bölge ülkelerini nasıl etkiler? konularını Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi ve siyaset bilimi uzmanı Vedat Koçal ve Ankara Politikalar Merkezi Diyarbakır Temsilcisi araştırmacı Nevzat Bingöl’e soruyoruz.

26.06.2018 00:00:00
K24

K24

Türkiye'de 24 Haziran’da yaklaşık 56 milyon seçmen

Türkiye'de 24 Haziran’da yaklaşık 56 milyon seçmen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) çoğunluğu sağlarken, cumhurbaşkanlığını ise AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Siyasi gözlemciler, AK Parti-MHP ittifakının etkili olduğu bir iktidar döneminde Kürt sorununda askeri yöntemlerin öne çıkacağını düşünüyor. K24’e konuşan siyasi gözlemci Nevzat Bingöl, Çözüm Süreci’nin yakın gelecekte başlama olasılığının düşük olduğunu belirterek şunları söyledi: “AK Parti-MHP ittifakı, sorunların çözümünde askeri yöntemi devam ettirecektir. Gelecekte bir Çözüm Süreci’nin başlayacağını öngörmüyorum. Bölgedeki kurum temsilcileriyle görüşmeler olabilir ancak somut bir adıma dönüşmeyecektir. Ancak bunda, şimdiye kadar bu konuda atılan adımlarda geri adım atılacağı anlamı çıkartılmamalı.”


NBA Jersey Sale Joel Embiid Jersey Jersey R.J. Barrett Jersey Jersey Houston Rockets Jersey Jimmy Butler Jersey Jersey Anthony Davis Jersey Jersey New York Knicks Jersey Atlanta Hawks Jersey Phoenix Suns Jersey Philadelphia 76ers Jersey Oklahoma City Thunder Jersey NBA Jersey New Orleans Pelicans Jersey Damian Lillard Jersey Jersey Milwaukee Bucks Jersey San Antonio Spurs Jersey Men's Jersey Dallas Mavericks Jersey Luka Doncic Jersey Jersey Philadelphia 76ers Jersey Chicago Bulls Jersey Damian Lillard Jersey Jersey Giannis Antetokounmpo Jersey Jersey Jimmy Butler Jersey Jersey Ja Morant Jersey Jersey Devin Booker Jersey Jersey Milwaukee Bucks Jersey Nikola Jokic Jersey Jersey Donovan Mitchell Jersey Jersey